Astımı olanlar soğuk havalara dikkat

Uzmanların yapmış oldukları klinik araştırmalara göre soğuk havalar astımı ve nefes darlığını tetiklediği ortaya çıktı.

uzmanlar Astım hastalarını soğuk havalara karşı dikkatli olmaya çağırıyor.

nefes-darligiÖzellikle kış aylarında Astım ve Nefes darlığı yönünde hastanelere başvuranların sayısında diğer aylara kıyasla çok daha fazla olduğu gözlemlenmektedir.
Sağlık açısından Astım ve Nefes Darlığı çeken hastaların bebeklerin, çocukların, yaşlıların gerekmedikçe soğuk havada dışarı çıkmamaları gerekmektedir. illaki dışarı çıkılacaksa mutlaka mevsimine uygun giyinerek ve mümkünse araba ile gidecekleri yere gitmeleri tavsiye edilmektedir.

Soğuk ve kuru havalarda oluşan hava kirliliği ve tozunun artması astım hastalarını olumsuz yönde etkilemektedir. büyük şehirlerdeki  kalabalık nüfus yoğunluğu astım hastalarını daha fazla zora sokmaktadır.

Soğuk havalarda grip ve nezle astım hastalarında yeterli oksijen alımını kısıtlayacağı için nefes darlığı yapacak ve tıkanmalarını tetikleyecektir. bu nedenle grip ve nezleden kurtulmak için bol bol C vitamini alınmalı ve vücudumuz grip ve nezle virüslerine karşı dirençli hale getirilmelidir.

suffering from asthma

Soğuk havalar astım hastalarını kötüleştiren sebeplerin başında gelmektedir. soğuk havalarda astım hastalarının kendilerini yoracak işlerden uzak durmaları önemlidir.

Eğer Nefes darlığı çekiyor, tıkanmalar yaşıyorsanız mutlaka bir doktora geç olmadan başvurmanızı şiddetle ve önemle tavsiye ediyoruz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir