Kadın Türk

Bugün: 3.7.2015 Saat: 09:10:24
Yazı Boyutu:
 • Yazıları Büyüt
 • Normal Yazı Boyutu
 • Yazıları Küçült
Kadın Türk kadın türk Web Sitemize hoş geldiniz...

Online Kadınların Buluşma Noktası...

kısa boylu kadın saç modeli ne olmalı konusunu yazdır kısa boylu kadın saç modeli ne olmalı konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.

kısa boylu kadın saç modeli ne olmalı

  TARİH: 27-05-2010 - SAAT: 04:49:59 | Ekleyen: Ziyaretçi kısa boylu kadın saç modeli ne olmalı

Moda olan bir saç biçimini uygulama­dan önce, bu saç biçiminin estetik kural larına uyup uymayacağı, yüz çizgilerin­deki hataları örtüp örtmeyeceği ve yüz­deki orantısızlıkları dengeleyip dengele-yemeyeceği göz önünde bulundurulma­lıdır. Saçların rengi ve cinsi, yaş, genel görünüş, saç biçimi seçilirken göz önün de bulundurulması gereken öğelerdir.
 

Yüzünüz üçgen biçiminde mi?

Çenelerinizin darlığının göze batmasını önle­mek için, bu kısımda bulunan saçlarını­zı hafifçe kabartın. Eğer yanaklarınız etliyse, başı çevrele­yen hale biçiminde bir saç biçimi uygu­layın; ya da yüzün yuvarlaklığını azalt­mak için, saçlarınızı başınızın tepesinde bir topuz biçiminde topladıktan sonra, kenarlardaki saçlardan birkaç tutam ayı rarak sarkıtın. Eğer yüzünüz uzunsa, yüzün yan kısım­larındaki saçları iyice kabartın veya alına bir perçem düşürün. Saç biçimi seçilirken yüzün yandan görünüşü ve yüzdeki özel çizgiler de göz önünde bulundurulmalıdır; kemerli veya basık bir burun, çok geriye kaçık veya aksine çok çıkık bir çene, avurtları, çökük yanaklar, dişlek bir ağız, orantı­sız bir alın, yelken kulaklar ve benzeri kusurlar, bilinçle seçilen bir saç biçimiy le gözlerden kolayca saklanabilir. Gözlük takan kadınların kısa veya top­lanmış saçları tercih etmeleri, alınlarına kısa bir perçem, kulaklar üzerine de bir­kaç tutam saç düşürmeleri doğru olur.
 
Gözlük zaten insana ciddi bir hava ver­diği için, bu havayı daha da çok arttıra­cak saç biçimlerinden kaçınmak gere­kir. Klasik tipli bir kadın, bir genç kız gibi, saçlarını açık bırakarak omuzlarına dök-memelidir. Sporcu bir kadın, saçlarını sağlıklı tutmak ve saç bakımını kolayca yapmak için, kısa saç biçimlerini tercih edecektir. Kısa boylu bir kadın, vücut yapısı çok düzgün olsa bile, saçlarını başının tepe­sinde toplayarak, genel görünüşünü uzun gösterme çareleri aramalıdır. Kadınlar belli bir yaşa ulaştıktan sonra da, kendilerine uygun, iyi kesilmiş bir saç biçimi seçerek çekici ve şık kalabilir ler. Karışık ve aşırı derecede çarpıcı saç biçimleri günlük yaşamla, mesleksel et­kinlikle bağdaşamaz


Sponsor Bağlantılar:
instadiet


TAGS: saçların önünü kabartma, saçının önünü kabartma, saç modeli seçerken, gözlük takan bayanların saç modelleri, kabartma şaç modelleri,


Bu yazıya henüz yorum yapılmamış yorum yapan ilk kişi siz olun...


kısa boylu kadın saç modeli ne olmalı Hakkında Yeni Yorum Yaz


  Yorum yazarken lütfen;
 • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
 • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
 • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!
Adınız Soyadınız   :   
E-Mail Adresiniz   :   
Şehir Seçiniz   :   
Puan Veriniz   :   
Yorum Konusu   :   
Yorumunuz   :   
 

İdeal Kilo Hesaplama

İdeal Kilo Hesaplama

Herkesin ortak derdi kilo. Peki ideal kilonuzu biliyor musunuz? İdeal Kilo Hesaplama

Neden Kadın Türk

İnternette yayın yapan kadın sitelerine baktığımızda yazıları okumak yorum yazmak için sayfalarca form doldurmak zorunda bırakıyorlar. Peki bizde nasıl?
 • Üyelik şartı yok!
 • Kişisel bilgileri vermek yok!
 • İstediğiniz yazıyı üye olmadan yazabilirsiniz
 • Yazılan yazıları üye olmadan yorumlayın
 • Kendini özgürce ifade edin

Site İçerisinde Arama Yap

Sarımsak Çayı

Angeline Jolie Tavsiyeli; sarımsak çayı garlic tea

garlic tea sarımsak çayı

En Son Eklenen Yorumlar

sarımsak çayı garlic tea

Kullanım Hakları:

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.