Kadın Türk

Bugün: 7.7.2015 Saat: 22:41:21
Yazı Boyutu:
 • Yazıları Büyüt
 • Normal Yazı Boyutu
 • Yazıları Küçült
Kadın Türk kadın türk Web Sitemize hoş geldiniz...

Online Kadınların Buluşma Noktası...

eski giysileri değerlendirme konusunu yazdır eski giysileri değerlendirme konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.

eski giysileri değerlendirme

  TARİH: 21-05-2010 - SAAT: 02:11:45 | Ekleyen: Kadın Türk eski giysileri değerlendirme

Dolabınız dolup taştıysa, eski giysileri değerlendirme, başkalarına verme veya yenileme zamanı geldi demektir. Peki, gardrobunuzu nasıl boşaltacaksınız?
 Yeni sezon alışverişine başlamadan önce gardıroplarımıza bir bakalım. Yenilere yer açmak için ciddi bir bahar temizliğine ne dersiniz?

Peki, gardırop temizliğini nasıl yapacağız? Pudra.com’un tavsiyesi: Elimizdekileri gözden geçirelim, ayıralım, kullanmadıklarımızı verelim veya değerlendirelim…

İşte, giysi dolabımızı yaza hazırlayacak öneriler...  

A-tı-yo-ruz!


Dört farklı torba hazırlayacağız… Atmak için, vermek için, başka bir şekilde kullanmak ve saklamak için.

Acımasız olun; yani eskimiş, delikli ve yırtıkları olan, rengi solmuş kıyafetleri elde tutmayın. Az kullanılmış olanları mutlaka bir başkası giyebilir. Sizin gözünüzden düşmesi o parçayı tamamen değersiz hale getirmiyor. Eğer kuşkularınız varsa üzerinize giyin; aynalar size doğruyu söyleyecektir.

Eğer gerçekten zorlanıyorsanız; özellikle de zamanında çok para vermiş olduğunuz bir parça konusunda, yazımızın devamını okuyun.


Veriyoruz!


Arkadaşlarınızı, sosyal çevrenizi düşünün. Kardeşleriniz, kuzenleriniz veya diğer aile üyeleri… Sizin kilonuzda, boyu posu size yakın birileri mutlaka çıkacaktır. Son üç veya dört senedir giymediğiniz kıyafetleri vermeye çalışın. İhtiyacı olanlara yardım yapmak da çok uygun olur, unutmayın.

Ve sonuç olarak bir türlü atamadığınız, birkaç kilo verince giymeyi düşündüğünüz o çok sevdiğiniz kot pantolonları ortadan kaldırın… Poşetleyerek üzerine sizi motive edecek bir slogan yazın! Örnek: Kilo verirsen giyersin!


Geri dönüşüm!


Bazı parçaları ne atabiliyor, ne de o an o şekilde giyebiliyoruz. O zaman gittigidiyor gibi sitelerde satmayı deneyebilir, yerine başka birşey alabilirsiniz. Ancak gerçekçi olmakta fayda var; satın alırken verdiğiniz parayı kazanmanız pek mümkün değil.

Trendleri takip ederek elinizdekileri değerlendirmeye ne dersiniz ? Mesela özelliksiz ve sıkıcı bulduğunuz bir tişörte iğneler, pullar ve zımbalarla hareket kazandırabilir, kot pantolonlarınızın rengini açmayı deneyebilirsiniz. Sıradan bir kazağa şık bir broş iliştirmek de iyi bir fikir.


Sakladıklarımız…


Temel kıyafetleri, zamansız klasikleri tutmaya bakın. Güzel bir siyah pantolon, kaliteli bir çanta veya trençkot, modası geçmeyenler arasındadır. Burada temel kural özellikle iyi ve güzel hissetmenizi sağlayan parçaları saklamaktır.

Aksesuarlarınızı düzenleyin: Kutularda ve kategorilere ayrılmış biçimde saklayın. Böylelikle elinizde neler olduğunu bilirsiniz. Kemerler için de bu iyi bir yaklaşım.

Askılardan faydalanın. Yeriniz olduğu sürece tüm kıyafetlerinizi asmaya çalışın. İnce, demir ve genelde pantolon asmak için kullanılan çıkıntılı askılar penyelerin, gömleklerin omuz kısımlarında iz bırakıyor, dikkat edin !

Derliyor, topluyoruz!


Kıyafetlerinizin tümünü çıkarttıktan sonra rafların tozunu alın, nemli bir bezle silin.

Ardından tüm kıyafetlerinizi kategorilere ayırarak gardırobunuza yerleştirin. Herkesin düzeni kendine; sizin için ideal bir yerleştirme biçimi mutlaka vardır.

Renge göre ayırmak iyi bir fikir. Böylelikle aradığınız parçaları kolay bulabilir, rahatlıkla renk kombinleri yapabilirsiniz…

Sık kullanmadığınız abiye elbiseleri, gece kıyafetlerini elbise poşetlerinde saklayın.

Boş ayakkabı kutularını sakın atmayın ! Üzerlerini kaplayıp güzelleştirebilir, içine ayakkabı veya takı gibi küçük şeyler koyabilirsiniz. Hepsini etiketlemeyi de unutmayın…


Sponsor Bağlantılar:
instadiet


TAGS: eski giysileri değerlendirme, kıyafet temizliği, eski giyeceklerini sat, kullanılmayan kıyafetleri değerlendirme, ağdanın kıyafetten temizlenmesi,


Bu yazıya henüz yorum yapılmamış yorum yapan ilk kişi siz olun...


eski giysileri değerlendirme Hakkında Yeni Yorum Yaz


  Yorum yazarken lütfen;
 • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
 • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
 • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!
Adınız Soyadınız   :   
E-Mail Adresiniz   :   
Şehir Seçiniz   :   
Puan Veriniz   :   
Yorum Konusu   :   
Yorumunuz   :   
 

İdeal Kilo Hesaplama

İdeal Kilo Hesaplama

Herkesin ortak derdi kilo. Peki ideal kilonuzu biliyor musunuz? İdeal Kilo Hesaplama

Neden Kadın Türk

İnternette yayın yapan kadın sitelerine baktığımızda yazıları okumak yorum yazmak için sayfalarca form doldurmak zorunda bırakıyorlar. Peki bizde nasıl?
 • Üyelik şartı yok!
 • Kişisel bilgileri vermek yok!
 • İstediğiniz yazıyı üye olmadan yazabilirsiniz
 • Yazılan yazıları üye olmadan yorumlayın
 • Kendini özgürce ifade edin

Site İçerisinde Arama Yap

Sarımsak Çayı

Angeline Jolie Tavsiyeli; sarımsak çayı garlic tea

garlic tea sarımsak çayı

En Son Eklenen Yorumlar

sarımsak çayı garlic tea

Kullanım Hakları:

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.